W branży wnętrzarskiej fascynacja naturą i przeszłością trwa w najlepsze. Coraz śmielej wprowadzamy do pomieszczeń „materiały z duszą”, ponieważ to właśnie one tworzą oryginalne i absolutnie ponadczasowe aranżacje. Jednym z nich jest stara cegła w postaci płytek, zwana także ciętą cegłą rozbiórkową. Sprawdź, czy to dekor ścienny, którego szukasz!
Cegła na ścianie – propozycje aranżacji
Salon to miejsce, do którego często zapraszamy cegłę dekoracyjną. W zależności od wielkości pomieszczenia i wiodącego stylu aranżacyjnego możemy pozwolić sobie na różne warianty wykończenia. Niewątpliwie do wnętrza o małym metrażu nie powinniśmy wprowadzać dużej ilości cegiełek, ponieważ ryzykujemy jego przytłoczeniem czy też optycznym pomniejszeniem. Na „ceglane szaleństwo” pozwolić sobie mogą jedynie właściciele dużych czy tez wysokich salonów.
Ściana telewizyjna, kominek, ściana za kanapą lub przy stole – to strefy w pokoju dziennym, które możesz ozdobić płytkami ze starej cegły. Trudno jednak wskazać jedno, uniwersalne rozwiązanie czy też przepis na zaaranżowanie wnętrza z udziałem cegły – wszystko zależy od wspomnianej już wielkości wnętrza, jego stylu, a także gustu i wyczucia inwestorów.
Płytki ceglane – do jakich wnętrz pasują?
Z racji tego, że klasyczna cegła czerwona kojarzy się z surowością, ciężkością i piwnicznym chłodem, doskonale odnajdzie się we współczesnych aranżacjach industrialnych i lofotwych. Mimo powyższych cech nie można jej odmówić uroku, sielskości, ciepła i przytulności, które są z kolei nieodłączną cechą wnętrz rustykalnych oraz tradycyjnych.
Gdzie jeszcze sprawdzi się stara cegła? Bez wątpienia w stylu skandynawskim, vintage, a także nowoczesnym i eklektycznym. To element, który przyciąga uwagę, ożywia wystrój i wprowadza niepowtarzalną atmosferę.
Stara cegła we wnętrzu – kolor i struktura
Płytki ze starej cegły zachwycają swoim niepowtarzalnym wyglądem – ubarwieniem i strukturą. Należy zauważyć, że choć czerwona cegła o nieregularnej powierzchni jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionym wariantem, to nie jest jedyną opcją w omawianej kategorii. Naturalna cegła cięta na płytki występuje także w innych kolorach, np. w kolorze pomarańczowym, brązowym, beżowym czy kremowym, a jej faktura może być zupełnie płaska.
- Zależy Ci na odwzorowaniu wyglądu starego ceglanego muru w salonie? Rozwiązanie jest tylko jedno – postaw na zewnętrzne lico cegły rozbiórkowej.
- Bardziej odpowiada Ci wygląd płytek ceglanych o gładkiej strukturze i równych krawędziach? W tej sytuacji wybierz płytki pochodzące ze środka cegły.
Zajrzyj do sklepu internetowego e-CEGŁA i znajdź idealne płytki ceglane!